Tutulma from BG on Vimeo.


Son zamanlarda ne çok bahsettik sansürden. Yaşadığı çağdaş topluma engellemeyi, yasakları yakıştıramayan pek çok topluluk ve münferit girişimci sansüre karşı tepkilerini gösterebilmek adına çok ter döküp emek verdiler. Son havadis ise artık bu güdülmeye karşı olmayan büyük bir sürü içinde yaşadığımızı gözler önüne seriyor.

Baran Gündüzalp'ın "Tutulma" adlı yüksek sesli direnişi her ne kadar sansüre karşı olsa da sansürlendi. Facebook'ta yayınlanan video ne yazık ki gidişattan memnun kesim tarafından şikayet edilmiş olacak ki kısa sürede siteden kaldırıldı.

Peki biz neler yapabiliyoruz? Modern toplumların yapısı gereği sahip olmamız gereken haklar elimizden alındığında yaptırım uygulatabilecek kadar güçlü müyüz? Ne yazık ki bu olay sansürden çok daha vahim sorunların da habercisidir bana göre. Azınlık olmak! Az olmak!

Ama her zaman söylediğim gibi; azınlık demek sesi az çıkan grup demek değildir. Birlikte olmak, kırılmamak en büyük direnç olacaktır.

Teşekkürler Baran Gündüzalp ve ekibine.

1 Response to "SansüreSansür'e Sansür!"

  1. Adsız Says:

    ya fikir atölyesi diye bi site var ve orda kimsin diye bi şiir var ya ne yalan söyleyeym yaptıgınız yorum mükemmel ve ötesi. yazdıklaınız ne bileym gercketn harika şeyler böyle içten bi insan tanımadm ben inanın. sizinle tanışmayı hiç değilse sohbet etmeyi çok isterdim...

Leave a Reply